Cechy UX i UI w projektowaniu stron internetowych

1 marca, 2021 AW PROJEKT

Cechy UX i UI w projektowaniu stron internetowych

Nasza Agencja od 10 lat zajmuje się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych. Zajmujemy pierwsze miejsce w wyszukiwarce Google po wpisaniu frazy: strony internetowe Łódź, sklepy internetowe Łódź czy pozycjonowanie Łódź. Nasza praca jest jednocześnie naszą pasją. Przy projektowaniu oraz wdrażaniu stron internetowych stawiamy na nowoczesny design oraz na wysoką funkcjonalność strony www.

Projektanci UX i UI skupiają uwagę na użyteczności użytkowników, przy czym projektanci UX mają podejście analityczne, natomiast projektanci UI – wizualne.

→ Projektanci UX – myślą strategicznie. Lubią testy i analizy. Projektanci UX wiedzą, że wszystkie informacje są ważne, nawet kiedy wydają się mało istotne – mogą mieć znaczący wpływ na całość. W fazie testów nie lekceważą oni żadnego szczegółu. Wiedzą, że strategia UX opiera się w całości na rzetelności przeprowadzonych badań. Projektanci UX wykonują ciężką pracę badawczą.

→ Projektanci UI – są kreatywnymi designerami. Są zdolnymi twórcami, którzy wizjonersko wykorzystują zebrane dane oraz stosują zasady projektowania interakcji, aby tworzyć witryny, które się nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale i przyjazne w użyciu. O ile projektanci UI koncentrują się głównie na funkcjonalności i wyglądzie strony, tworząc przystępne interfejsy, projektanci UX skupiają się na interakcji użytkownika z witryną.

UX i UI są dwoma silnie powiązanymi ze sobą obszarami, które często są ze sobą błędnie utożsamiane.