22 grudnia, 2022 AW PROJEKT

Czym są bezpośrednie linki WordPress?

Permalinki WordPress to, mówiąc prościej, charakterystyczne adresy URL, które platforma tworzy dla każdej z twoich stron i postów. Rozważ te dwa łącza bezpośrednie jako ilustrację:

awprojekt-art.pl/linkowanie-wewnetrzne-dlaczego-warto
awprojekt-art.pl/?post=25552

Oba służą do podkreślenia charakterystycznych struktur łącza bezpośredniego. Pierwszy wykorzystuje tytuł posta na blogu jako ślimak, który jest częścią adresu URL, która oznacza określoną stronę.

Drugi przykład zastępuje unikalny identyfikator posta jego nazwą jako ślimakiem.

Technicznie rzecz biorąc, oba adresy URL działają w ten sam sposób. Ale jasne jest, że pierwsza strategia jest znacznie bardziej przystępna. Oprócz tego, że jest łatwiejszy do zapamiętania, wyjaśnia również odwiedzającym, o czym jest strona. Określenie „piękny” permalink odnosi się do tego.

Co ważniejsze, użycie słów kluczowych opisujących zawartość Twojej strony może pomóc wyszukiwarkom w jej zrozumieniu. Innymi słowy, jest lepszy pod względem SEO. Tracisz ruch organiczny, jeśli nie używasz optymalnej struktury permalinków.

6 typów struktur linków bezpośrednich w WordPress

WordPress ułatwia edycję i optymalizację bezpośrednich linków do Twojej witryny. Z pulpitu nawigacyjnego WordPress przejdź do Ustawienia > Łącza bezpośrednie. Tutaj znajdziesz 5 predefiniowanych formatów linków bezpośrednich, a także niestandardowe struktury, których możesz użyć do stworzenia własnych linków bezpośrednich. Prosta struktura lików URL ma wpływ na pozycjonowanie strony.

Prosty

https://awprojekt-art.pl/?p=123

Po zainstalowaniu WordPressa domyślna struktura łącza bezpośredniego jest prosta. Ten format wyświetla ciąg zapytania z identyfikatorem strony lub wpisu. Mimo że jest to domyślny format, nie jest zbyt przyjazny dla użytkownika ani SEO.

Data i tytuł

https://awprojekt-art.pl/2020/08/05/exemple-article/

Rozszerzone typy znaczników nazwy posta, daty i tytułu są często używane w blogach, które wymagają bardzo precyzyjnych czasów publikacji. Ta struktura bezpośredniego łącza zawiera datę, miesiąc i rok opublikowania treści. Data i tytuł są najczęściej używane w serwisach informacyjnych, które publikują wiele artykułów dziennie.

Miesiąc i tytuł

https://www.awprojekt-art.pl/2020/08/exemple-article/

Miesiąc i tytuł to kolejna szeroko stosowana struktura bezpośredniego łącza, podobna do daty i tytułu pod względem SEO. Oba mają podobne zalety i wady. Podobnie jak w przypadku bezpośrednich linków daty i tytułu, bezpośrednie łącza miesiąca i tytułu wyświetlają tytuł i datę publikacji (tym razem miesiąc) w adresie URL, ale wynikowy adres URL jest o kilka znaków krótszy niż bezpośrednie łącza daty i tytułu.

Cyfrowy

https://www.awprojekt-art.pl/archives/123

Podobnie jak w przypadku formatu bezpośredniego, bezpośrednie łącza numeryczne wyświetlają Twój identyfikator postu w archiwum. Więc jeśli masz post na blogu z wiadomościami w swojej kategorii wiadomości, może on wyglądać tak: your-url/news/456. Chociaż z technicznego punktu widzenia wyszukiwarki mogą używać tego formatu, może on wprowadzać ludzi w błąd.

Tytuł publikacji

https://www.awprojekt-art.pl/tytul-posta/

Tytuł posta to najprawdopodobniej najpopularniejsza struktura linku używana przez większość użytkowników WordPressa. Zawiera jasne i krótkie adresy URL, które są łatwe do odczytania i zapamiętania. Wielu właścicieli strony WordPress używa tego adresu URL ze względu na jego prostotę.

  • Udostępnij