Pozycjonowanie – czym jest i jak się skutecznie pozycjonować?

Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z najlepszych sposobów na promowanie swojej marki w Internecie. Wyszukiwarka Google jest niezwykle popularna, a używają jej wszyscy użytkownicy Internetu do wyszukiwania konkretnych informacji. Jeśli zatem chcemy być mniej widoczni na wysokich pozycjach, powinniśmy ją pozycjonować. Wiele osób nie wie do końca, czym jest pozycjonowanie, na jakiej zasadzie działa i z jakich elementów się składa oraz dlaczego należy pozycjonować stronę, i że sama nie znajdzie się na najwyższych miejscach w rankingu wyszukiwarki. Na te i inne pytania odpowiedzi udzielamy poniżej.

Pozycjonowanie – czym jest i jak się skutecznie pozycjonować?

Czym jest pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie strony internetowej to dostosowanie jej do wyszukiwarki Google poprzez konfigurację i optymalizację serwisu, a także inne działania, które mają za zadanie poinformować Google o tym, że nasza strona jest przydatna i ciekawa dla użytkowników. Pozycjonowanie jest procesem ciągłym, a jego celem jest wywindowanie naszej strony internetowej na najwyższe pozycje w wyszukiwarce Google pod konkretnymi hasłami, pod jakimi chcemy być widoczni.

Pozycjonowanie składa się z bardzo wielu elementów i prac wykonywanych przy witrynie internetowej, które podnoszą jej jakość oraz statystyki. Pozycjonowanie stron www jest procesem długotrwałym. Temu procesowi można poddawać każdy typ serwisu, niezależnie od tego, w jakiej technologii został stworzony oraz od tego jak jest duży czy o jakiej jest tematyce.

Istnieje bardzo wiele czynników rankingowych, czyli czynników od których zależy, na jakim miejscu w rankingu wyszukiwania Google znajduje się nasza strona internetowa. Jest ich nawet kilkaset, a niektóre z nich mogą mieć większe znaczenie od innych. Pewną część czynników rankingowych Google pozostawiła jedynie dla siebie jako tajemnice i nie ujawnia ich. Do najważniejszych należy szybkość działania strony internetowej i jej czas ładowania się, content publikowany na stronie, linkowanie zewnętrznedostosowanie pod kątem user experienceanaliza i dobór słów kluczowych czy poprawność techniczna serwisu.

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

Dlaczego należy pozycjonować stronę i samoistnie nie będzie ona na wysokich pozycjach w Google?

Jeśli chcemy, aby nasza strona internetowa znajdowała się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google, musimy ją pozycjonować. Strony internetowe same w sobie nie są dostosowane i zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarki a co za tym idzie pozycja w wyszukiwarce nie będzie rosnąć. Taki efekt może zagwarantować jedynie pozycjonowanie, czyli prace przy witrynie, które będą ją usprawniały. Google posiada bardzo wiele wymagań odnośnie witryny, aby oceniać ją pozytywnie i wyświetlać na wysokich miejscach w wyszukiwarce — a tylko pozycjonowanie czyli świadome prace przy witrynie są w stanie zagwarantować optymalizację tych wszystkich czynników. Jest ich bardzo dużo, a witryna samodzielnie nie jest w stanie samoistnie dostosować się do wyszukiwarki Google. Tylko od naszych świadomych i celowych działań wykonywanych w różny sposób będzie zależało, pod jakimi hasłami w wyszukiwarce Google będzie widoczna witryna oraz na jak wysokich pozycjach się znajdzie.

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo korzystnym procesem, a wywindowanie naszej witryny na wysokie pozycje w rankingu Google będzie dawało wiele profitów. Z pewnością wysoka pozycja w Google sprawi, że naszą stronę będzie odwiedzała dużo większa ilość osób, aniżeli w przypadku znajdowania się naszej witryny na dalszych pozycjach czy stronach wyszukiwarki. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na dużo większą ilość klientów oraz większe zyski związane ze sporą ilością sprzedaży. To bezpośrednio przełoży się na większy zarobek czy możliwość szybszego rozwijania się naszej firmy oraz stawania się liderem branżowym.

Pozycjonowanie witryn wpływa również bezpośrednio na kwestie wizerunkowe. Jeśli będziemy z naszą marką widoczni na wysokich pozycjach, będziemy odbierani bardzo pozytywnie przez użytkowników. Ufają oni bowiem poleceniom Google i jeśli wyszukiwarka promuje konkretne marki, użytkownicy z zasady uważają je za interesujące oraz warte sprawdzenia. Nie będąc widocznymi w internecie, z kolei klienci mogą mieć obawę czy nasza marka rzeczywiście istnieje, a także mieć obawy co do jakości świadczonych usług, skoro nie potrafimy iść z duchem czasu i oferować klientom popularnego dostępu do naszej strony internetowej.

Samo pozycjonowanie stron Warszawa jest bardzo proste w wykonaniu. Na rynku działa bardzo duża ilość agencji SEO zajmujących się pozycjonowaniem. Dzięki temu możemy prosto zlecić pracę, nie znając się na tym i czerpać korzyść z bycia widoczny w wyszukiwarce Google.

Najważniejsze informacje o pozycjonowaniu

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem nieprzewidywalnym i długotrwałym. Dzieje się tak, gdyż składa się z bardzo dużej ilości czynników, które wpływają na pozycję witryny w Google. Przeważnie średni czas pozycjonowania wynosi od kilku miesięcy do roku czasu. Może być to zarówno dłuższy jak i krótszy czas w zależności od popularności danej kategorii tematycznej i fraz pod którymi pozycjonujemy stronę oraz intensywności prac czy celu jaki chcemy osiągnąć.

Pozycjonowanie strony internetowej składa się z działań on site i off site. Są to działania na stronie internetowej i poza nią. Optymalizacja strony internetowej składa się z dostosowania bardzo dużej ilości poszczególnych elementów witryny. W tym celu upraszczany jest kod HTML witryny, ustawiane są odpowiednie metadane, konfigurowany jest katalog plików i hosting, ustalana jest również odpowiednia struktura podstron, a także dodawane jest linkowanie wewnętrzne na stronie, content, teksty SEO czy analizowane i dobierane są słowa kluczowe, pod jakimi chcemy promować witrynę. Do działań zewnętrznych zaliczymy link building, uwiarygadnianie strony w sieci poprzez podawanie danych NAP witryny czy sprowadzenie ruchu na pozycjonowaną stronę.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Polecane artykuły
opinie-z-google

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

Sklep internetowy
od 6000 zł

Projektowanie oraz tworzenie sklepów internetowych WooCommerce

Pozycjonowanie SEO
od 550 zł

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych w Google

Projektowanie logo
od 625 zł

Tworzymy projekty logo, zapadające w pamięć

Wyceń stronę internetową

Cennik