Darmowe banki zdjęć – skąd brać zdjęcia na stronę www?

Darmowe banki zdjęć – gdzie można znaleźć bezpłatne obrazy wysokiej jakości i dopuszczone do wykorzystania w postach na blogu lub treściach w mediach społecznościowych?

W tym wpisie udostępnimy ponad 10 różnych bezpłatnych banków zdjęć, obejmujących witryny z przeszukiwalnymi obrazami, narzędzia do tworzenia własnych obrazów i nie tylko.

darmowe banki zdjec

Darmowe banki zdjęć

Unsplash

Unsplash posiada własną licencję, która zasadniczo pozwala na korzystanie z obrazów za darmo, w dowolny sposób, z wyjątkiem wykorzystania ich do stworzenia konkurencyjnej strony.

 

Pixabay

Obrazy na Pixabay są objęte licencją Creative Commons Zero (CC0), co oznacza, że można z nich korzystać bez pytania o zgodę lub przyznawania autorytetu (choć zawsze jest to doceniane). Pixabay zapewnia delikatne przypomnienie, aby sprawdzić, czy treści przedstawione na obrazach nie naruszają żadnych praw.

 

Pexels

Pexels ma również własną licencję, która określa, co można, a czego nie można zrobić z obrazami. Możesz używać i modyfikować obrazy za darmo zarówno do użytku komercyjnego, jak i osobistego, bez przypisywania ich autorstwa.

 

Burst

Burst to bezpłatna platforma zdjęć stockowych dla przedsiębiorców od Shopify. Obrazy są zarówno bezpłatne, jak i nieodpłatne. (Burst zawiera fajną sekcję pomysłów biznesowych z poradami i obrazami w wysokiej rozdzielczości, które pomogą Ci rozpocząć działalność).

 

Free Images

Free Images zapewnia ponad 300 000 darmowych obrazów stockowych na własnej licencji. Licencja pozwala na bardzo szeroki zakres zastosowań, chociaż wymienia kilka przypadków ograniczonego użycia (które są dość powszechne w przypadku większości witryn z bezpłatnymi obrazami).

 

Kaboompics

Kaboompics korzysta z własnej licencji, która jest podobna do Creative Commons Zero, z wyjątkiem tego, że nie można rozpowszechniać jego zdjęć. Są dwie ciekawe funkcje – jedna umożliwia wyszukiwanie według koloru, a druga zapewnia komplementarną paletę kolorów na zdjęciu.

 

Stocksnap.io

Stocksnap korzysta z licencji Creative Commons CC0, więc jego zdjęcia można bezpłatnie pobierać, edytować i wykorzystywać w projektach komercyjnych i niekomercyjnych.

Canva

Canva to narzędzie do projektowania graficznego online, które oferuje również darmowe zdjęcia stockowe. Jedną z zalet korzystania z serwisu Canva jest możliwość szybkiego przekształcenia obrazu w niestandardową grafikę do wykorzystania w mediach społecznościowych lub na blogu.

Flickr

Flickr to platforma do hostingu obrazów, na której można znaleźć obrazy, które można wykorzystywać i modyfikować w celach komercyjnych. Wybierz „Dozwolony użytek komercyjny i modyfikacje” w filtrze „Dowolna licencja”, aby znaleźć te obrazy, i pamiętaj, aby sprawdzić licencję dla każdego obrazu, ponieważ się różnią.

 

Vecteezy

Vecteezy posiada obszerną bibliotekę ładnych darmowych zdjęć stockowych. Istnieje kilka zalet, które wyróżniają tę witrynę na tle innych witryn ze zdjęciami stockowymi. Po pierwsze, witryna ma bardziej rozbudowaną wyszukiwarkę, która pozwala filtrować zdjęcia według koloru, orientacji, stylu, liczby osób, wieku modelek i innych. Po drugie, Vecteezy zapewnia w razie potrzeby podpisane zgody na rozpowszechnianie wizerunku modeli i nieruchomości dla wszystkich bezpłatnych zdjęć. Chroni to użytkowników (i ich projekty) przed wszelkimi zobowiązaniami prawnymi – szczegół często pomijany przez inne strony z bezpłatnymi zdjęciami stockowymi. Wreszcie, członkowie zespołu ds. treści Vecteezy ręcznie sprawdzają każde przesłane zdjęcie pod kątem jakości. Oznacza to, że ich kolekcja zdjęć jest profesjonalnie dobierana, co zapewnia wysoki poziom jakości.

 

Podsumowanie

Tworzenie stron internetowych zawsze wiąże się z wyszukiwaniem dobrej jakości, ładnych zdjęć. Każda agencja interaktywna ma swoje sprawdzone banki zdjęć z których korzysta. Podana lista zawiera spis bezpłatnych banków zdjęć, które zasługują na uwagę.

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

TAGI:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Polecane artykuły
opinie-z-google

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

Sklep internetowy
od 6000 zł

Projektowanie oraz tworzenie sklepów internetowych WooCommerce

Pozycjonowanie SEO
od 550 zł

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych w Google

Projektowanie logo
od 625 zł

Tworzymy projekty logo, zapadające w pamięć

Wyceń stronę internetową

Cennik