Czy WordPress jest dla Ciebie odpowiedni?

WordPress to popularne narzędzie do tworzenia stron internetowych, które pozwala tworzyć dowolną stronę internetową, o której tylko pomyślisz. Jest niezwykle elastyczny, co oznacza, że masz pełną kontrolę nad projektem i funkcjonalnością swojej witryny. Będziesz jednak musiał być biegły w kodowaniu, aby skonfigurować, używać i zarządzać WordPressem.

system-wordpress

Jakie są największe zalety WordPressa?

  • Niezwykle konfigurowalny projekt, funkcje i funkcjonalności. Otrzymujesz pełny dostęp do kodów WordPress, dzięki czemu możesz używać i dostosowywać dowolne gotowe motywy i projekty. A dzięki tak wielu wtyczkom i opcjom motywów WordPress możesz dodawać dowolne funkcje do swojej witryny, kiedy tylko chcesz. Praktycznie nie ma ograniczeń!
  • Możesz użyć narzędzi innych firm, aby stworzyć potrzebną stronę internetową. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał dodać forum, narzędzie do robienia zakupów, obszar dostępu do członkostwa – praktycznie dowolne zaawansowane funkcje – możesz to zrobić, instalując narzędzia i oprogramowanie dostarczane przez osoby trzecie za pomocą wtyczek lub fragmentów kodu.
  • Możesz przejąć kontrolę nad swoimi potrzebami hostingowymi, aby pomóc swojej stronie rozwijać się. WordPress jest samohostowany, więc musisz wybrać własnego partnera hostingowego i znaleźć takiego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
  • W Internecie dostępna jest ogromna ilość wiedzy, dzięki czemu możesz znaleźć potrzebną pomoc. Ponieważ WordPress jest open-source i darmowy w użyciu, możesz czerpać korzyści z wiedzy ogromnej społeczności użytkowników i programistów.
 

Jakie są największe wady WordPressa?

  • Zdecydowanie potrzebujesz wiedzy technicznej, aby skonfigurować i zarządzać hostingiem. Korzystanie z WordPressa oznacza zarządzanie własnym hostingiem (jest to platforma z własnym hostingiem). Większość nowych właścicieli witryn nie zna złożoności zarządzania własnym hostingiem, od konfiguracji po bezpieczeństwo.
  • Potrzebujesz wiedzy o kodowaniu, aby zarządzać i rozwiązywać problemy z WordPressem. WordPress jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że tak naprawdę nikt go nie posiada. Więc jeśli masz pytanie dotyczące swojej witryny WordPress, nie możesz po prostu skontaktować się z obsługą klienta i uzyskać pomoc. Będziesz musiał polegać na społeczności, aby zapewnić pomoc lub znaleźć programistę, który może rozwiązać Twój problem za opłatą.
  • Potrzebujesz wiedzy na temat kodowania, aby dostosować projekt swojej witryny. Jeśli chcesz zmienić lokalizację obrazu nagłówka, musisz zmienić rzeczywisty kod używanego motywu. Oznacza to, że albo musisz wiedzieć, jak używać i edytować HTML/CSS/PHP, albo mieć budżet na zlecenie pracy agencji, która oferuje profesjonalne tworzenie stron internetowych.
 

WordPress.org czy WordPress.com?

Ważne jest, aby wiedzieć, że dostępne są dwie wersje WordPressa, wersja w pełni hostowana i hostowana samodzielnie.

Jaka jest różnica między WordPress.com a WordPress.org?

WordPress.com – jest to w pełni hostowana wersja, która zarządza Twoim hostingiem za Ciebie. Hosting to usługa, w ramach której usługodawca przechowuje zawartość Twojej witryny w trybie online, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Twojej witryny, wpisując adres URL witryny. To jak wynajmowanie mieszkania, więc ludzie dokładnie wiedzą, gdzie Cię odwiedzić, a URL to Twoja nazwa ulicy i numer domu. WordPress.com zajmuje się Twoimi potrzebami hostingowymi za miesięczną opłatą (coś w rodzaju tego, jak może to zrobić twórca stron internetowych, taki jak Wix lub Weebly). Oszczędza to pracy polegającej na znalezieniu oddzielnego dostawcy usług hostingowych i przejrzeniu całego technicznego żargonu potrzebnego do założenia witryny internetowej.

WordPress.org — jest to wersja samoobsługowa, którą sprawdzamy w tym poście. WordPress.org zapewnia najwyższą kontrolę i elastyczność nad Twoją witryną bez żadnych ograniczeń WordPress.com. Bądź świadomy – rezygnujesz tutaj z łatwości użytkowania. Będziesz musiał zająć się wszystkimi technicznymi aspektami posiadania, obsługi i utrzymania witryny WordPress. Agencje takie jak nasza, które oferują strony www WordPress wykorzystują właśnie tą wersję oprogramowania.

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

TAGI:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Polecane artykuły
opinie-z-google

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

Sklep internetowy
od 6000 zł

Projektowanie oraz tworzenie sklepów internetowych WooCommerce

Pozycjonowanie SEO
od 550 zł

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych w Google

Projektowanie logo
od 625 zł

Tworzymy projekty logo, zapadające w pamięć

Wyceń stronę internetową

Cennik