6 grudnia, 2021 AW PROJEKT

Jakie są największe zalety WordPressa?

  • Niezwykle konfigurowalny projekt, funkcje i funkcjonalności. Otrzymujesz pełny dostęp do kodów WordPress, dzięki czemu możesz używać i dostosowywać dowolne gotowe motywy i projekty. A dzięki tak wielu wtyczkom i opcjom motywów WordPress możesz dodawać dowolne funkcje do swojej witryny, kiedy tylko chcesz. Praktycznie nie ma ograniczeń!
  • Możesz użyć narzędzi innych firm, aby stworzyć potrzebną stronę internetową. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał dodać forum, narzędzie do robienia zakupów, obszar dostępu do członkostwa – praktycznie dowolne zaawansowane funkcje – możesz to zrobić, instalując narzędzia i oprogramowanie dostarczane przez osoby trzecie za pomocą wtyczek lub fragmentów kodu.
  • Możesz przejąć kontrolę nad swoimi potrzebami hostingowymi, aby pomóc swojej stronie rozwijać się. WordPress jest samohostowany, więc musisz wybrać własnego partnera hostingowego i znaleźć takiego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
  • W Internecie dostępna jest ogromna ilość wiedzy, dzięki czemu możesz znaleźć potrzebną pomoc. Ponieważ WordPress jest open-source i darmowy w użyciu, możesz czerpać korzyści z wiedzy ogromnej społeczności użytkowników i programistów.

Jakie są największe wady WordPressa?

  • Zdecydowanie potrzebujesz wiedzy technicznej, aby skonfigurować i zarządzać hostingiem. Korzystanie z WordPressa oznacza zarządzanie własnym hostingiem (jest to platforma z własnym hostingiem). Większość nowych właścicieli witryn nie zna złożoności zarządzania własnym hostingiem, od konfiguracji po bezpieczeństwo.
  • Potrzebujesz wiedzy o kodowaniu, aby zarządzać i rozwiązywać problemy z WordPressem. WordPress jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że tak naprawdę nikt go nie posiada. Więc jeśli masz pytanie dotyczące swojej witryny WordPress, nie możesz po prostu skontaktować się z obsługą klienta i uzyskać pomoc. Będziesz musiał polegać na społeczności, aby zapewnić pomoc lub znaleźć programistę, który może rozwiązać Twój problem za opłatą.
  • Potrzebujesz wiedzy na temat kodowania, aby dostosować projekt swojej witryny. Jeśli chcesz zmienić lokalizację obrazu nagłówka, musisz zmienić rzeczywisty kod używanego motywu. Oznacza to, że albo musisz wiedzieć, jak używać i edytować HTML/CSS/PHP, albo mieć budżet na zlecenie pracy agencji, która oferuje profesjonalne tworzenie stron internetowych.

WordPress.org czy WordPress.com?

Ważne jest, aby wiedzieć, że dostępne są dwie wersje WordPressa, wersja w pełni hostowana i hostowana samodzielnie.

Jaka jest różnica między WordPress.com a WordPress.org?

WordPress.com – jest to w pełni hostowana wersja, która zarządza Twoim hostingiem za Ciebie. Hosting to usługa, w ramach której usługodawca przechowuje zawartość Twojej witryny w trybie online, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Twojej witryny, wpisując adres URL witryny. To jak wynajmowanie mieszkania, więc ludzie dokładnie wiedzą, gdzie Cię odwiedzić, a URL to Twoja nazwa ulicy i numer domu. WordPress.com zajmuje się Twoimi potrzebami hostingowymi za miesięczną opłatą (coś w rodzaju tego, jak może to zrobić twórca stron internetowych, taki jak Wix lub Weebly). Oszczędza to pracy polegającej na znalezieniu oddzielnego dostawcy usług hostingowych i przejrzeniu całego technicznego żargonu potrzebnego do założenia witryny internetowej.

WordPress.org — jest to wersja samoobsługowa, którą sprawdzamy w tym poście. WordPress.org zapewnia najwyższą kontrolę i elastyczność nad Twoją witryną bez żadnych ograniczeń WordPress.com. Bądź świadomy – rezygnujesz tutaj z łatwości użytkowania. Będziesz musiał zająć się wszystkimi technicznymi aspektami posiadania, obsługi i utrzymania witryny WordPress. Agencje takie jak nasza, które oferują strony www WordPress wykorzystują właśnie tą wersję oprogramowania.

  • Udostępnij
, , ,