Trendy w projektowaniu stron internetowych w 2022 roku

Projektowanie stron internetowych również przenosi się w przyszłość dzięki ekscytującym współczesnym technikom, takim jak zaawansowane interakcje i animacje oraz efekty wizualne, takie jak morfizm szkła i ziarno. A projektanci używają narzędzi niewymagających kodu, aby umożliwić im to wszystko szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.

projektowanie stron internetowych

Nadrzędnym trendem, który widzimy na nadchodzący rok, jest zwiększone poczucie zabawy w projektowaniu stron internetowych.

Projektanci zaczęli tworzyć witryny jako dzieła sztuki, witryny jako projekty interaktywne i witryny, które po prostu istnieją dla zabawy i przyjemności. To nawiązuje do początków sieci, kiedy projektanci znaleźli sposoby na pokazanie nowych technik lub tworzenie stron internetowych dla siebie.

Wydaje się, że znajdujemy się w pewnym okresie renesansu wczesnej sieci. To ma sens. Moda również mocno zapożyczała się z późnych lat 90. Wielu z nas spędza czas w domu bezczynnie surfując po Internecie, szukając czegoś ciekawego lub ekscytującego, tak jak robiliśmy to, gdy sieć pojawiła się po raz pierwszy.

Wizualnie trendy w sieci czerpią ślady z tamtej epoki. Projektanci znajdują kreatywność poza bardziej zorientowanymi na fotografię układami, które stały się standardem. Zamiast tego projekty te znajdują kreatywne sposoby wykorzystania typografii, siatek i linii oraz prostej nawigacji. Zaktualizowany styl — z dużą ilością stonowanych kolorów, wyrafinowanymi teksturami i czcionkami szeryfowymi — sprawia, że ​​witryny nie wydają się zbyt retro.

Strona typu One Page

Czasami najskuteczniejsza witryna to najmniej złożona. Zauważyliśmy rosnącą popularność jednostronicowej witryny internetowej, która rezygnuje z menu i nawigacji na rzecz prostej nawigacji przewijania. Witryny jednostronicowe sprawdzają się najlepiej, gdy ich tematyka jest węższa, na przykład portfolio lub prezentacja pojedynczego pomysłu.

Strony te wywołują wrażenie trzymania ulotki lub czytania plakatu. Wszystkie informacje, które musisz przejrzeć, znajdują się w jednym miejscu, bez rozpraszania nawigacji lub przeszukiwania wielu stron.

Strony internetowe typu One Page są cyfrowym CV. Pozwalają na skupienie uwagi na temacie. To zwiększa prawdopodobieństwo, że przypadkowy widz przeczyta całe CV, ponieważ wszystko, czego potrzebuje, znajduje się na samym początku. Strony landing page są nowoczesną i atrakcyjną wizytówką małej firmy.

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

Motywy art deco

W końcu znów jesteśmy w latach 20! Motywy art deco dobrze komponują się z geometrycznymi wzorami, które zyskują na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż pierwszym skojarzeniem ludzi ze stylem art deco mogą być ozdobne witryny z przekąskami i zaproszenia ślubne w stylu Gatsby, mogą one tworzyć piękne minimalistyczne projekty.

Tegoroczny trend czerpie inspirację z czystych, zakrzywionych linii i powtarzalnych graficznych kształtów ilustracji i architektury w stylu art deco. Te elementy mogą inspirować piękne logo, czcionki, motywy przekładek, obramowania i ilustracje. Aby skutecznie projektować w tym stylu, pomaga zrozumieć filozofię stojącą za oryginalnym ruchem art deco.

Art deco łączył elementy ze świata przyrody z nowoczesnością ery maszyn — odważne linie, symetria, prostota i niezmienna powtarzalność elementów. Zobacz, jak kształty tego skrzydła ważki przekładają się na regularne wzory klasycznego budynku Chryslera w stylu art deco.

Ponadgabarytowa typografia

Typografia o nietypowych rozmiarach to świeży, odważny trend projektowy na ten rok. W określonym rozmiarze słowa stają się bardziej elementem graficznym niż po prostu częścią kopii. Jest to wszechstronna technika, która może być równie skutecznie stosowana w minimalistycznych lub maksymalistycznych projektach i może pasować do wielu różnych stylów.

Czcionki interaktywne

Wykorzystując tekst jeszcze dalej, niektórzy projektanci znaleźli kreatywne sposoby na przesuwanie tekstu i zabawę myszą użytkownika. Prostym sposobem na uczynienie tekstu interaktywnym jest zastosowanie zmiany stanu najechania, tak jak za pomocą przycisku. Pomaga to, że teraz łatwiej jest tworzyć bardziej rozbudowane efekty przy użyciu nowoczesnych platform bez kodu niż dawniej próbować napisać te interakcje ręcznie. Stosując interaktywność w czcionkach, należy pamiętać o czytelności, ponieważ niektórzy ludzie są rozpraszani przez poruszające się znaki.

Abstrakcyjne ilustracje

Coraz większą popularnością cieszą się ilustracje abstrakcyjne, które mają bardziej organiczną fakturę i poczucie ludzkiej ręki, która je tworzy. Podczas gdy czyste, popowe grafiki wektorowe oraz urocze ilustracje ludzi i przedmiotów od kilku lat rządzą projektowaniem stron internetowych, być może ludzie szukają czegoś, co wydaje się nieco bardziej naturalne i wyrafinowane. Ten rodzaj ilustracji można utworzyć za pomocą atramentu i papieru, a następnie zeskanować lub utworzyć w oprogramowaniu ilustracyjnym. Kluczem jest uwzględnienie różnych tekstur i naturalnych nieregularności, takich jak akwarela, tusz, farba, efekty sitodruku lub tekstura papieru. Linie mogą być również bardziej miękkie, naśladując zmiany grubości linii wynikające z użycia grafitu lub atramentu. Abstrakt nie musi oznaczać prostoty! Te ilustracje postów na blogu autorstwa projektanta Adama Ho są doskonałym przykładem. Spójrz na ciekawą złożoność jego projektów. Dzięki ultracienkim liniom i graficznym kształtom wydają się być rysunkami technicznymi bez bezpośredniego przedstawiania żadnego konkretnego obiektu.

Gradienty z ziarnistością

Gradienty są już popularne, ale po dodaniu ziarna dają zupełnie inny efekt. Idealny gradient jest gładki i nowoczesny, nadając obiektom futurystyczny blask lub błyszczący, technologiczny charakter. Ziarno utrwala wzór, nadaje mu teksturę i sprawia, że strony www są bardziej naturalne.

W zależności od obróbki, ziarno może imitować film, fotografię lub media drukarskie. Drobne, wielokolorowe ziarno może wyglądać jak film analogowy, podczas gdy większe ziarno monochromatyczne może wyglądać jak plakat sitodrukowy. Ziarno i gradienty, które go zawierają, mogą być używane selektywnie lub na całej stronie, jako pełne tło lub w określonych obiektach.

Gradienty są używane w animowanych grafikach, tłach i elementach na całej stronie konferencyjnej, a my wybraliśmy średniej wielkości ziarno, które daje efekt typu mediów drukowanych.

TAGI:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Polecane artykuły
opinie-z-google

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

Sklep internetowy
od 6000 zł

Projektowanie oraz tworzenie sklepów internetowych WooCommerce

Pozycjonowanie SEO
od 550 zł

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych w Google

Projektowanie logo
od 625 zł

Tworzymy projekty logo, zapadające w pamięć

Wyceń stronę internetową

Cennik