Optymalizacja strony internetowej czyli czym są działania on site?

Optymalizacja strony internetowej to obok działań poza stroną internetową duga część pozycjonowania. Bardzo często nie wiemy do końca, z jakich elementów się składa oraz co tak naprawdę oznacza. Dzieje się tak głównie za sprawą złożoności tego procesu i wielu elementów, które składają się na optymalizację. W tym tekście odpowiadamy zatem na pytanie — czym jest optymalizacja strony internetowej czyli działanie on-site, dlaczego należy optymalizować stronę www oraz jakie są najważniejsze działania optymalizacyjne na stronie internetowej.

optymalizacja-strony-internetowej

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja strony internetowej to konfiguracja i dostosowanie samej witryny www do wyszukiwarki Google. Są to działania on-site czyli działania na samej stronie internetowej, które wykonuje się jedynie w obrębie naszej witryny. Ogólnie istnieje nawet kilkaset parametrów, które możemy dostosowywać i optymalizować pod kątem wyszukiwarki Google. Tych najbardziej istotnych możemy wyróżnić kilka – kilkanaście. Wpływają one w największy sposób na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce Google. Optymalizacja strony internetowej jest podstawą i punktem wyjściowym do wszystkich innych działań, jakie będziemy wykonywali w przyszłości oraz pozycjonując naszą stronę internetową. Optymalizacja strony internetowej jest zatem dostosowaniem serwisu zgodnie z zasadami SEO do wyszukiwarki Google oraz stworzeniem z niego poprawnie działającej platformy do dalszych działań pozycjonujących, jakimi będzie np. dodawanie contentu czy inne działania pozycjonujące off site wykonywane poza stroną internetową.

Dlaczego należy optymalizować stronę www?

Optymalizację strony internetowej należy wykonywać w pierwszej kolejności jeśli chcemy pozycjonować naszą witrynę. Jest to kluczowy element, od którego zależało będzie jak efektywnie i skutecznie będzie pozycjonowana następnie cała witryna internetowa w Internecie. Poprawnie zoptymalizowana strona www daje zatem większą efektywność i skuteczność naszych działań, pozwala oszczędzać środki na skutecznym pozycjonowaniu oraz ułatwia to zadanie i daje większe możliwości pozycjonowania strony internetowej. Sama optymalizacja witryny jest stosunkowo prosta, a jeśli samodzielnie nie znamy się na niej, możemy łatwo zlecić taką usługę agencji SEO. Naszą stronę internetową należy również optymalizować, aby w późniejszym czasie nie musieć wracać do tej czynności oraz tracić czasu na poprawienie pewnych elementów.

Optymalizacja strony internetowej – szybkość ładowania

Pierwszym elementem optymalizacji, który wykonuje się na stronie internetowej, jest szybkości ładowania się witryny. Czynnik ten jest bardzo ważny i określa, w jakim czasie witryna załaduje się w całości, kiedy pojawiają się na niej pierwsze elementy lub kiedy użytkownik będzie mógł rozpocząć korzystanie z witryny. Element ten jest bardzo ważny, gdyż wpływa na ocenę witryny w indeksie Google oraz na decyzję o pozostaniu bądź wyjściu ze strony przez użytkowników. Istnieje kilka działań, które mogą przyspieszyć działanie strony internetowej. Jest to używanie odpowiednio skompresowanych zdjęć i multimediów, nieprzeładowywanie strony skryptami i rozszerzeniami, konfiguracja hostingu czy wybieranie prostych szablonów oraz wyświetlanie multimediów z zewnętrznych hostingów np. YT. Sprawdź szybkość ładowania strony.

Optymalizacja strony internetowej – uproszczenie szkieletu strony i kodu HTML

Drugim ważnym elementem optymalizacji strony internetowej jest uproszczenie szkieletu strony i kodu HTML. Działania takie wpływają na pozytywną ocenę witrynę przez Google oraz łatwość indeksowania i łatwość korzystania z serwisu przez użytkowników. Uproszczenie to odbywa się głównie przez wybór odpowiedniego układu strony, ilości podstron czy nawigacji i elementów funkcjonalnych, a także przez pozbycie się z kodu HTML wszystkich zbędnych znaczników i elementów.

Dane strukturalne, katalogi plików i struktura adresu URL

Ważną kwestię optymalizacji strony internetowej są dane strukturalne, układ katalogów i sama struktura adresu URL. Dane strukturalne to opisy i tytuły witryn widoczne w wyszukiwarce Google, a optymalizacja ich to odpowiednie i świadome ustawienie tak, aby zawierały słowa kluczowe i zachęcały użytkowników do przejścia na stronę www. Optymalizacja strony internetowej to też zadbanie o logiczną strukturę katalogów plików tak, aby systematycznie dodawane na stronę były czytelne dla administratorów, a przez to ułatwiały zarządzanie witryną. Optymalizując stronę internetową, musimy również zadbać o logiczną strukturę adresów URL podstron, aby były konkretnymi nazwami działów, a nie losowo generowanymi ciągami znaków.

Analiza i dobór fraz na stronę

Jednym z najważniejszych działań optymalizacyjnych strony internetowej on site jest analiza i dobór odpowiednich słów kluczowych na stronę. Słowa kluczowe najczęściej dobierają specjaliści SEO, choć możemy też to zadanie przeprowadzić samodzielnie. Analiza i dobór polegają na określeniu słów, pod jakimi chcemy być widoczni w wyszukiwarce Google. W tym celu możemy korzystać z narzędzia, jakim jest planer słów kluczowych Google lub zewnętrznych keywordgeneratorów gdzie znajdziemy spis najpopularniejszych fraz dla danych kategorii tematycznych.

Optymalizacja strony internetowej – wersja mobilna strony

Kolejną czynnością optymalizacyjną jest stworzenie responsywnej wersji strony internetowej. Jest to bardzo ważny ruch z uwagi na powiększający się stale rynek wyszukiwań z urządzeń mobilnych. Nasza strona dostosowana do urządzeń małoekranowych będzie lepiej ogólnie pozycjonowana i oceniana przez Google.

Dodawanie contentu i tekstów SEO na witrynę

Niezmiernie ważną czynnością optymalizacyjną strony internetowej jest dodanie na nią contentu oraz tekstów SEO. Content tematyczny to wysokojakościowe treści zapełniające naszą witrynę, a teksty SEO to teksty pisane ze szczególnym uwzględnieniem fraz, pod którymi chcemy być widoczni w wyszukiwarce Google. Optymalizacja strony internetowej pod tym kątem będzie ciągła, regularna i długotrwała, gdyż treści tego typu należy dodawać przez cały czas pozycjonowania strony internetowej, a nie tylko na jej początku przy wstępnej konfiguracji.

Optymalizacja strony internetowej – podsumowanie:

Podsumowując faktem jest, że optymalizacja strony internetowej jest częścią działań SEO. Prawidłowo zooptymalizowana strona www zdecydowanie łatwiej się pozycjonuje. Struktura strony, nawigacja, mapa strony XML oraz czas ładowania strony – to wszystko pośrednio na pozycję strony w Google.

Wybierając naszą ofertę pozycjonowanie stron www  możesz liczyć na bezpłatny audyt oraz optymalizację strony www. Optymalizacja strony jest jednym z podstawowych działań w zakresie pozycjonowania witryny. Samo ustawienie słów kluczowych i zdobywanie linków nie wystarczą, jeśli strona nie będzie odpowiednio zooptymalizowana. Każdy na własną rękę może próbować wprowadzić wyżej wymienione zalecenia, jednak warto pamiętać, że specjaliści SEO mają wieloletnie doświadczenie w pozycjonowaniu stron www. Jeśli wybrałeś strony WordPress czy też sklepy internetowe tworzone przez naszą Agencję to możesz mieć pewność, że strona będzie spełniać wszystkie wyżej wymienione standardy.

Interesują Cię strony internetowe ? 🎯 tu jesteśmy

✔️ Strony Internetowe Łódź
✔️ Strony internetowe Warszawa
✔️ Strony internetowe Toruń
✔️ Strony internetowe Skierniewice
✔️ Strony internetowe Radom
✔️ Strony internetowe Bełchatów
✔️ Strony internetowe Częstochowa
✔️ Strony internetowe Kielce
✔️ Strony internetowe Bydgoszcz
✔️ Strony internetowe Poznań
✔️ Strony internetowe Gdańsk
✔️ Strony internetowe Szczecin

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

TAGI:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Polecane artykuły
opinie-z-google

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

Sklep internetowy
od 6000 zł

Projektowanie oraz tworzenie sklepów internetowych WooCommerce

Pozycjonowanie SEO
od 550 zł

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych w Google

Projektowanie logo
od 625 zł

Tworzymy projekty logo, zapadające w pamięć

Wyceń stronę internetową

Cennik