7 wskazówek, jak zwiększyć bezpieczeństwo WordPress

Korzystanie z WordPressa jako systemu CMS znacznie ułatwia tworzenie nowej witryny internetowej, ale nadal wymaga trochę przemyślenia i pracy, zanim będzie można uruchomić nową witrynę WordPress. Gdy już masz stronę internetową, która wygląda i działa tak, jak chcesz i dodałeś całą zawartość, nadal musisz wziąć pod uwagę jedną rzecz: jak zwiększyć bezpieczeństwo WordPressa?

Niepewna instalacja WordPressa jest celem hakerów, ale na szczęście nie jest trudno zapewnić bezpieczeństwo WordPressa, o ile przestrzegasz dobrych praktyk cyberbezpieczeństwa.

strony-internetowe-zalety

Bezpieczne logowanie do WordPressa

Strony internetowe WordPress są całkowicie bezpieczne, jeśli będziesz przestrzegać poniższych zasad. Bezpieczeństwo WordPress zaczyna się od procesu logowania, a oto kilka wskazówek, jak zabezpieczyć proces logowania WordPress:

Zmień nazwę swojego adresu URL logowania: Domyślny login do WordPressa to wp-admin lub wp-login.php i jest również głównym celem hakerów. Wtyczki takie jak iTheme Security umożliwiają zmianę tego adresu URL, więc nie jest już celem.
Ogranicz próby logowania: Ogranicz próby logowania za pomocą wtyczki reCaptcha, aby uniemożliwić hakerom złamanie hasła.
Często zmieniaj hasła: jest to dobra praktyka w przypadku dowolnego zestawu poświadczeń. Upewnij się również, że użytkownicy używają silnych haseł i nie używają ich ponownie.
Nie używaj „Administrator” jako nazwy użytkownika: to kolejna dobra praktyka dla każdej witryny.
Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego: uwierzytelnianie dwuskładnikowe uniemożliwi hakerom dostęp do witryny WordPress, nawet jeśli udało im się uzyskać prawidłowy zestaw haseł.

 

Używaj tylko zaufanych wtyczek i motywów

Jednym z głównych powodów, dla których firmy wybierają WordPress, jest to, że jest wysoce konfigurowalny. Korzystając z wtyczek i motywów innych firm, możesz przekształcić standardową instalację WordPress w niemal dowolny rodzaj witryny.

Ale nie wszystkie wtyczki i motywy są tworzone tak samo. Tysiące programistów na całym świecie o różnych poziomach umiejętności i wiedzy buduje te rozszerzenia do WordPressa. Musisz mieć pewność, że te, które instalujesz na swojej stronie, są godne zaufania, zanim je zainstalujesz.

Pamiętaj, aby sprawdzić każde używane rozszerzenie i wtyczkę, sprawdzając recenzje na oficjalnej witrynie wtyczek WordPress. Rozważ również użycie wtyczki WP Security Audit Log, aby sprawdzić, czy nie występują problemy z bezpieczeństwem we wtyczkach lub motywach.

 

Aktualizuj WordPress, wtyczki i motywy

Aktualizując WordPressa, otrzymujesz nie tylko nowe funkcje, ale także poprawki błędów i łatki bezpieczeństwa. Jeśli nie będziesz aktualizować swojej instalacji, te luki w zabezpieczeniach nie zostaną naprawione. WordPress nawet to ułatwia, informując Cię o dostępnej aktualizacji. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć łącze aktualizacji.

To samo dotyczy wtyczek i motywów. Możesz również zainstalować te aktualizacje za pośrednictwem administratora i uniknąć luk w zabezpieczeniach, błędów i potencjalnych naruszeń bezpieczeństwa.

 

Zainstaluj SSL

Nie ma już wymówki. Korzystanie z szyfrowania SSL w Twojej witrynie jest koniecznością. Nie tylko zabezpiecza dane między witryną a klientem, ale może również pomóc Twojej witrynie uzyskać wyższą pozycję w Google, ponieważ szyfrowanie SSL liczy się w ich algorytmie rankingu. Możesz nawet uzyskać bezpłatny certyfikat SSL za pośrednictwem Let’s Encrypt.

 

Wykonuj częste kopie zapasowe

Regularne tworzenie kopii zapasowej witryny jest ważną częścią bezpieczeństwa WordPress. Ostatnia kopia zapasowa może przywrócić całą witrynę, nawet jeśli haker wyrządzi wiele szkód. Upewnij się, że wybrane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych tworzy kopie zapasowe plików WordPress i bazy danych w osobnej lokalizacji. Następnie, jeśli Twoja witryna zostanie naruszona, możesz przywrócić ją do działania w ciągu kilku minut.

 

Używaj zapory, skanerów antywirusowych i oprogramowania antywirusowego

Istnieją narzędzia zabezpieczające WordPress, takie jak zabezpieczenia Wordfence lub iTheme, które mogą zapewnić zaporę sieciową dla Twojej instalacji WordPress, aby uniemożliwić hakerom uzyskanie dostępu. Ponadto przeskanuj pliki wtyczek i motywów w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Komputery, które łączą się z witryną WordPress, powinny być również chronione za pomocą oprogramowania antywirusowego, chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem i zaporą ogniową, ponieważ zhakowany komputer może zagrozić instalacji WordPressa.

 

Wyłącz edycję plików

Wygodną funkcją WordPressa jest to, że możesz edytować pliki wtyczek i motywów z poziomu aplikacji, ale jest to również luka w zabezpieczeniach. Hakerzy również wiedzą o tej funkcji i mogą szybko zniszczyć instalację WordPressa, przepisując jej pliki. Ale możesz wyłączyć tę funkcję i zablokować edycję plików, dodając tę linię do pliku wp-config.php

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

TAGI:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Polecane artykuły
opinie-z-google

Strona internetowa
od 1500 zł

Projektowanie oraz tworzenie stron internetowych WordPress

Sklep internetowy
od 6000 zł

Projektowanie oraz tworzenie sklepów internetowych WooCommerce

Pozycjonowanie SEO
od 550 zł

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych w Google

Projektowanie logo
od 625 zł

Tworzymy projekty logo, zapadające w pamięć

Wyceń stronę internetową

Cennik